Reedel, 29. novembril 2018 andis teraviljatootja Balti Veski AS koostöös EMÜ Joosep Tootsi fondiga Tartusüle Veski Mati stipendiumi, mille sel aastal pälvis Eesti Maaülikooli tudeng Siim Sepp.

22-aastane Häädemeestelt pärit Sepp õpib kolmandal kursusel põllumajandussaaduste tootmist ja turustamist ning juhib aseesimehena Noorte Põllumeeste klubi tegevust.

Lauri Mõtsniku, Balti Veski AS juhatuse esimehe sõnul äratas stipendiumivõitja komisjoni tähelepanu mitte ainult suurepäraste õppetulemustega,vaid ka pühendumisega valdkonda, mitmekülgsete õpinguid toetavatehuvidega ning silmapaistva sooviga panustada nii kaetud laua,puhta looduse kui maaelu säilimisse.

„Veski Mati stipendiumi eesmärk on tunnustada üliõpilasi aktiivse Eestimaamaa ellu panustava ühiskondliku tegevuse eest ja toetada uurimistööd, misaitab parendada teravilja kvaliteeti ja toetab toorainevääristamist,“ selgitas Mõtsnik. „Just soov panustada maaellu ja põllumajanduse edendamisse aitab jõuda parema tulemuseni Eesti põldudel ja söögilaual.Toetame läbi stipendiumi Siimu õpinguid, et aidata tal jõuda viljakate ideede ja nende täideviimiseni ning soovime talle palju õnne jaedu!” 

2000 euro suurune stipendium makstakse välja kaheksa kuu jooksul võrdseteosadena 250 eurot kuus, novembrist juunini.

Teraviljatootja Balti Veski AS annab Veski Mati stipendiumi välja teistaastat järjest.

Eelmisel aastal võitis stipendiumi Marite Juurik Viljandimaalt, kelle uurimistöö eesmärgiks on anda meie põllumeestele parendatud viljaseemet,mis peaks vastu kliimale ja haigustele ning oleks samaaegselt saagirohke.