PUDRUPROGRAMM 2017

Oktoober on pudrukuu ja 10.oktoober on rahvusvaheline pudrupäev.

Sel sügisel tähistatakse juba teist aastat Eestis pudrukuud toreda ettevõtmisega, kus lapsed saavad koolides, oma õpetaja juhendamisel ja terve klassiga korraga, nuputada ja katsetada oma retsepte teraviljadest. Seetõttu kutsume taas lapsi üles kahes vanuserühmas, 1.- 4. klass ja 5.-8. klass, osalema pudruprogrammis. Pudruprogrammi eesmärk on tõsta laste teadlikkust tervislikust toidust, eriti teravilja toitudest ning saada rohkem infot õigete toitumisvalikute ja toiduvalmistamise kohta.

Registreerimine algab 20. septembril. Õpetajad saavad oma klassi registreerida veebilehel www.pudruprogramm.ee.

Iga kool ja klass saab planeerida pudrupäeva ja pudrukuu tähistamist oma äranägemise järgi. Meie omalt poolt jagame temaatilisi õppematerjale (elektrooniliselt, PowerPoint formaadis) ning kõikidele osalejatele prinditud diplomid. Koolidesse ja klassidesse saadame ülespanemiseks A4 formaadis plakati (elektroonilises vormis, mida koolid saavad ise välja printida). Kingituseks jagame igale osalenud õpilasele erinevaid pudruhelbeid.

 

Korraldajate poolt saadame posti/kulleri teel:

  • Diplomid kõikidele osalejatele;
  • Teraviljahelveste tooted kõikidele osalejatele;
  • Armastatud staaride toetusega teraviljatoitude retseptiraamatud.

 

Pudruprogrammis osalemiseks palume õpetajatel leida võimalus koos õpilastega katsetada laste omi retsepte, kokata koos, mõelda välja toredaid teraviljatoitude retsepte, teha sellest lõbusaid pilte ning saata see info meile.

UUS ülesanne – sel aastal palume igal programmis osalenud klassil teha 10 sekundi pikkune mobiilivideo, kus lapsed vastavad küsimusel: „Miks on vaja putru ja muid teraviljatoite süüa?“.

 

Eelmise aasta programmi pilte ja retsepte saab vaadata Facebook Pudruprogramm lehel.

Registreerimine algab 20.septembril.

Registreerimine lõpeb 10.oktoobril.

Programm kestab 22.oktoobrini.

 

Finaalüritus, sarnaselt eelmisele aastale, toimub 31.oktoobril restoranis Solarise Vapiano, kus lapsed koos profikokkadega ning kuulsate staaridega valmistavad ja  serveerivad putru.

 

Pudruprogrammi algatajad ja toetajad on teraviljahelveste tootjad Veski Mati ja Herkuless.

Eesti Terviseamet kiidab pudrusööjaid!

 

Tervislikku toitumist toetavad Eesti Terviseamet, Eesti Peakokkade Ühendus, Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Toitumisnõustajate Ühendus ja restoran Vapiano.

 

Lisainfo:

www.pudruprogramm.ee

puder@pudruprogramm.ee